REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Spektakularne metamorfozy willi i pałaców w Łodzi. Te zmiany robią kolosalne wrażenie! [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Spektakularne metamorfozy willi i pałaców w Łodzi. Te zmiany robią kolosalne wrażenie! [ZDJĘCIA]
Dzięki systematycznej rewitalizacji, miasto Łódź z roku na rok coraz bardziej pięknieje. Oko mieszkańców i turystów cieszy coraz więcej odnowionych łódzkich zabytków.
W centrum Warszawy powstaje nowy kompleks biurowy VIBE [FILM + WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W centrum Warszawy powstaje nowy kompleks biurowy VIBE [FILM + WIZUALIZACJE]
Powstający w biznesowym centrum Warszawy biurowiec VIBE pnie się w górę. Najnowsza inwestycja Ghelamco jako pierwsza w Polsce otrzyma własną, dźwiękową tożsamość. Jej skomponowanie deweloper powierzył uznanemu polskiemu kompozytorowi – Wojciechowi Urbańskiemu.
W centrum Warszawy powstaje VIBE, pierwszy w Polsce biurowiec z muzycznym DNA [FILM + WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W centrum Warszawy powstaje VIBE, pierwszy w Polsce biurowiec z muzycznym DNA [FILM + WIZUALIZACJE]
Powstający w biznesowym centrum Warszawy biurowiec VIBE pnie się w górę. Najnowsza inwestycja Ghelamco jako pierwsza w Polsce otrzyma własną, dźwiękową tożsamość. Jej skomponowanie deweloper powierzył uznanemu polskiemu kompozytorowi – Wojciechowi Urbańskiemu.
W centrum Warszawy powstaje nowy kompleks biurowy VIBE [FILM + ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W centrum Warszawy powstaje nowy kompleks biurowy VIBE [FILM + ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
Powstający w biznesowym centrum Warszawy biurowiec VIBE pnie się w górę. Najnowsza inwestycja Ghelamco jako pierwsza w Polsce otrzyma własną, dźwiękową tożsamość. Jej skomponowanie deweloper powierzył uznanemu polskiemu kompozytorowi – Wojciechowi Urbańskiemu.
W centrum Warszawy trwa budowa VIBE, pierwszego w Polsce biurowca z muzycznym DNA [FILM + wizualizacje]artykuł
Pokaż artykuł
W centrum Warszawy trwa budowa VIBE, pierwszego w Polsce biurowca z muzycznym DNA [FILM + wizualizacje]
Powstający w biznesowym centrum Warszawy biurowiec VIBE pnie się w górę. Najnowsza inwestycja Ghelamco jako pierwsza w Polsce otrzyma własną, dźwiękową tożsamość. Jej skomponowanie deweloper powierzył uznanemu polskiemu kompozytorowi – Wojciechowi Urbańskiemu.
GlobalLogic, lider w dziedzinie usług inżynierii oprogramowania otwiera biuro w Gdańskuartykuł
Pokaż artykuł
GlobalLogic, lider w dziedzinie usług inżynierii oprogramowania otwiera biuro w Gdańsku
GlobalLogic, lider w dziedzinie usług inżynierii oprogramowania, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami właśnie uruchamia biuro w Gdańsku. Na początek firma zatrudni ponad stu dwudziestu inżynierów, którzy będą pracować nad najnowszymi rozwiązaniami z zakresu rozwoju systemów embedded, cyberbezpieczeństwa, IoT czy komunikacji.
Od Gdańska po Delhi: polska technologia zwiększa bezpieczeństwo w przestrzeni publicznejartykuł
Pokaż artykuł
Od Gdańska po Delhi: polska technologia zwiększa bezpieczeństwo w przestrzeni publicznej
Na dworcach, lotniskach czy stadionach często panuje hałas i pogłos, a w sytuacjach krytycznych jak pożar czy atak terrorystyczny, te czynniki wpływają na zrozumienie komunikatów, a co za tym idzie – na bezpieczeństwo tysięcy ludzi. To wyzwanie dostrzegli inżynierowie Ambient System i Politechniki Gdańskiej. Wspólnie opracowali technologię, która w pełni autonomicznie moduluje barwę, głośność, a także tempo komunikatów głosowych. Rozwiązanie opiera się na dwóch autorskich algorytmach i sprawdza się już na dworcach kolejowych, stacjach metra czy lotniskach na całym świecie.
Wrocław – jeszcze wiele do odzyskania [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Wrocław – jeszcze wiele do odzyskania [FILM]
Kontynuujemy naszą serię filmów z największych miast w Polsce. Dziś odwiedzamy Wrocław. To jedno z najważniejszych, największych i najpiękniejszych miast w Polsce. Ostatnie lata to okres wielkiej rewitalizacji tego miasta i wielki plac budowy. Powstaje wiele różnego rodzaju inwestycji. Kolejne projekty są w planach. Wrocław to też bardzo ważne miasto dla nas. To właśnie tu powstał nasz portal Investmap.pl
Kolejna znana, globalna firma stawia na Poznań i otwiera nowe biuroartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna znana, globalna firma stawia na Poznań i otwiera nowe biuro
Kolejna znana, globalna firma stawia na Poznań. Firma Lorenz, producent kultowych marek, takich jak Crunchips, Monster Munch, Curly czy Wiejskie Ziemniaczki, otwiera nowe biuro w poznańskim kompleksie Nowy Rynek. Przeprowadzka do serca stolicy Wielkopolski to kolejny rozdział w 30-letniej historii firmy w Poznaniu.
Hala Sportowa, ul. Komandosówinwestycja
Pokaż inwestycję
Hala Sportowa, ul. Komandosów
Kraków, Podgórze, Komandosów
W Katowicach odbyły się testy pierwszego polskiego busa autonomicznegoartykuł
Pokaż artykuł
W Katowicach odbyły się testy pierwszego polskiego busa autonomicznego
Samochody autonomiczne to temat, który w ostatnim czasie przyciąga uwagę na całym świecie. W Katowicach oficjalnie rozpoczęto testy pierwszego autonomicznego busa polskiej produkcji. Pojazd BB-1 tworzy firma Blees z Gliwic, a wyposażony on będzie m.in. autonomię 4-tego poziomu SAE umożliwiającą samodzielną jazdę na zdefiniowanych trasach, wykrywanie przeszkód i innych użytkowników ruchu a na pokładzie pojazdu zamontowane są radary i kamery. Wśród obszarów, na których projektanci pojazdu koncentrują swoją uwagę, jest również sfera cyberbezpieczeństwa. Takie podejście w ocenie ekspertów jest w pełni uzasadnione.
[śląskie] Racibórz otrzyma dofinansowanie na rewitalizację Parku Zamkowegoartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Racibórz otrzyma dofinansowanie na rewitalizację Parku Zamkowego
Zaktualizowano listę projektów wybranych do dofinansowania w ramach Poddziałania 6.2.1. Rewitalizacj...
[Wrocław] Zmiana w ruchu na jednej z ulic Pracz Odrzańskichartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Zmiana w ruchu na jednej z ulic Pracz Odrzańskich
Wrocławscy urzędnicy wprowadzają zmiany w ruchu na ulicach Wrocławia. Tym razem zdecydowali się uspr...
Park Południeinwestycja
Pokaż inwestycję
Park Południe
Gdańsk, Ujeścisko - Łostowice, Wielkopolska
S8 Kobierzyce Północ – Kobierzyce Południeinwestycja
Pokaż inwestycję
S8 Kobierzyce Północ – Kobierzyce Południe
Kobierzyce
Obniżka stóp procentowych – będzie mieszkaniowy boom?artykuł
Pokaż artykuł
Obniżka stóp procentowych – będzie mieszkaniowy boom?
Jeszcze za wcześnie, by mówić o boomie mieszkaniowym, jednak trwa wyraźne ożywienie na rynku. Majowa obniżka stóp procentowych pozwoliła klientom kredytowym powrócić do realizacji marzeń o własnym „M”. I to najlepszy czas na to, by zacząć działać. Zaskakująca decyzja Rady Polityki Pieniężnej, która zapadła w poprzednim miesiącu, poruszyła rynek mieszkaniowy, który od 2022 trwał w stagnacji przez problemy z uzyskaniem kredytów.
W Koszalinie powstanie nowy dworzec kolejowy [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Koszalinie powstanie nowy dworzec kolejowy [WIZUALIZACJE]
Będzie supernowoczesny, zaprojektowany zgodnie ze współczesnym trendami, komfortowy i ekologiczny – niebawem rozpocznie się budowa nowego dworca w Koszalinie. Polskie Koleje Państwowe S.A. podpisały umowę z wykonawcą prac budowlanych.
Trwa rozbiórka starego dworca kolejowego w Koszalinie. W jego miejsce powstanie nowy [FILM + WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Trwa rozbiórka starego dworca kolejowego w Koszalinie. W jego miejsce powstanie nowy [FILM + WIZUALIZACJE]
Będzie supernowoczesny, zaprojektowany zgodnie ze współczesnym trendami, komfortowy i ekologiczny – niebawem rozpocznie się budowa nowego dworca w Koszalinie. Zanim ruszą prace przy budowie nowego dworca, wykonawca musi rozebrać dotychczasowy budynek i przenieść obsługę podróżnych do dworca tymczasowego.
Szybciej i wygodniej koleją z Warszawy do Lublinaartykuł
Pokaż artykuł
Szybciej i wygodniej koleją z Warszawy do Lublina
Korzystamy już z efektów przebudowy trasy z Otwocka do Lublina – szybciej i wygodniej jedziemy z Warszawy do stolicy Lubelszczyzny. Dla lepszych podroży zmienia się także odcinek od Warszawy Wschodniej do Wawra. Inwestycja o wartości ponad 4 mld zł współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej, z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. W przygotowaniu jest kolejny odcinek od stacji Warszawa Wawer do Otwocka.
Patodeweloperka? Gdzieżby...artykuł
Pokaż artykuł
Patodeweloperka? Gdzieżby...
Dzisiaj miałem przyjemność uczestniczyć w Pressummit 2023 organizowanym przez nowyadres.pl w Zakopanem. Wysłuchałem mniej lub bardziej interesujących debat, ale ta na temat "patodeweloperki" poruszyła mnie wyjątkowo. Nie jestem redaktorem, ale prowadząc investmap.pl od 17 lat pozwolę sobie na trochę prywaty i ten subiektywny komentarz. Przez godzinę dowiedziałem się, że odpowiedzialni za ten stan rzeczy są przede wszystkim aktywiści i politycy. I chociaż wcale nie uważam, że są bez winy, tworząc czasami nadmuchane teorie, czy złe prawo, to jednak deweloperzy budują mieszkania. Odpowiedzialny deweloper oczywiście, że kieruje się zyskiem, bo przecież jest odpowiedzialny także za firmę, za realizację inwestycji, za wynagrodzenia pracowników i podwykonawców, ale to nie wyklucza wrażliwości na sprawy istotne społecznie.
REKLAMA